To, co dla Ciebie najlepsze
Metoda Typaldosa
Terapia manualna według Typaldosa (model odkształceń powięziowych, ang. fascial distortion model, FDM) to jedna z najskuteczniejszych i najszybciej rozwijających się metod leczenia bólu i dolegliwości w obrębie aparatu ruchu związanych ze zniekształceniami układu powięziowego.
Koncepcja FDM jest innowacyjnym, medycznym modelem diagnostyki i terapii manualnej pochodzącym z USA, który zakłada, że przyczyną bólu i/lub innych dolegliwości występujących u pacjenta jest jedno lub kilka z sześciu specyficznych zniekształceń układu powięziowego.
Metoda Stecco
Manipulacje powięzi (Fascial Manipulation) to metoda terapii manualnej, która cechuje się globalnym podejściem do terapii. Ma zastosowanie w leczeniu zaburzeń układu ruchu, poprzez połączenia powięziowe może być uzupełnieniem leczenia chorób internistycznych np. w nadczynności tarczycy, refluksie, nietolerancji pokarmowej. Narządy trzewne i układ ruchu to system naczyń połączonych, nie da się ich w pracy od siebie oddzielić. To innowacyjne podejście do terapii i do roli jaką odgrywa w niej powięź zostało stworzone przez włoskiego fizjoterapeutę Luigiego Stecco ponad 30 lat temu.
Metoda Ackermanna
Metoda Ackermanna jest holistyczną koncepcją terapii, według której na dolegliwości powstałe w narządach ruchu organizm ludzki zawsze reaguje jako całość. Pierwotna przyczyna wymusza kompensacje w innych segmentach. Przy stawianiu diagnozy przez terapeutę często nieodzowne jest przeprowadzenie badania radiologicznego. Informuje ono o statyce ciała pacjenta oraz o przeciwwskazaniach do przeprowadzenia terapii.
Pinoterapia i Medycyna Manualna wg FRSc
Medycyna Manualna wg FRSc – metoda powstała w oparciu o badania kliniczne i zakłada, że organizm człowieka ma bardzo duże zdolności samoleczenia. Warunkiem niezbędnym dla wykorzystania tych procesów jest prawidłowa praca mechanizmów zapewniających homeostazę. Fundamentem metody jest teoria Pięciu Układów Regulacyjnych (Five Regulatory System Concept).
Medycyna Manualna wg FRSc łączy w sobie techniki manipulacji stawowych, manipulacji powięziowych, igłoterapię oraz terapię narzędziową (pinoterapia).
Fizjoestetyka
Żyjemy w czasach, gdzie medycyna estetyczna rozwijają się bardzo szybko. Na rynku pojawia się coraz więcej zabiegów, które pomagają w walce z naszymi niedoskonałościami. Fizjoterapia, jak rzadko która forma leczenia daje Nam ogromne możliwości oddziaływania na urodę i estetykę ciała.
Idealna dla osób, które chcą korzystać z bezpiecznych i nieinwazyjnych metod dbania o siebie.
Medical EMS Therapy
Elektryczna stymulacja mięśni (EMS), znana również jako nerwowo-mięśniowa stymulacja elektryczna (NMES) lub elektromiostymulacja, to wywołanie skurczu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. EMS cieszy się w ostatnich latach coraz większą uwagą z wielu powodów: może być wykorzystywane jako narzędzie treningu siłowego dla zdrowych osób i sportowców; może być stosowane jako narzędzie rehabilitacyjne i profilaktyczne dla osób częściowo lub całkowicie unieruchomionych; można go wykorzystać jako narzędzie testowe do oceny funkcji nerwowej i/lub mięśniowej; może być używane jako narzędzie do regeneracji po treningu dla sportowców.
Suche igłowanie (DRY NEEDLING)
Sucha igłoterapia (dry needling, DN) to metoda fizjoterapeutyczna polegająca na nakłuciu punktu spustowego w mięśniu lub nakłuciu napiętego pasma mięśniowego za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł do akupunktury w celu leczenia bólu mięśniowo-powięziowego i dysfunkcji w obrębie narządu ruchu. Pomimo tego, że podczas igłoterapii suchej używa się igieł do akupunktury, terapia ta nie ma nic wspólnego z klasyczną formą akupunktury.