Poznaj naszych specjalistów

dr Piotr Dominiak

Specjalista fizjoterapii
Ekspert terapii manualnej

Specjalista fizjoterapii ze stopniem naukowym doktora od ponad 20 lat. Karierę zawodową oparł na łączeniu doświadczenia klinicznego z prowadzonymi przeze siebie badaniami naukowymi w zakresie fizjoterapii. Był wieloletnim pracownikiem naukowo-dydaktycznym AWF oraz wykładowcą na prywatnych uczelniach wyższych kształcących w zakresie fizjoterapii. Ukończył podyplomowe szkolenia z zakresu terapii manualnej w koncepcji Levitta, Kaltenborna-Evjentha, Mulligana, Ackermanna, Hartmanna, osteopatii, manipulacji powięziowych (FDM wg Typaldosa) kinesiotapingu medycznego, diagnostyki i terapii neurokinezjologicznej wg Vojty, lecznia spastyczności toksyną botulinową typu A dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym.

Jest dyplomowanym terapeutą FDM wg Typaldosa (EFDMA Europe) oraz Master of Chiropractic Ackerman Institut w Sztokholmie. Trener Medical EMS Therapy. Wysoką efektywność terapii prowadzonej opiera nie tylko na badaniu przedmiotowym i analizie badań obrazowych, ale także na słuchaniu pacjenta opisującego swoją dysfunkcję. Obserwuje jego mowę ciała podczas konsultacji i dobiera techniki leczenia ukierunkowane na przyczynę bólu.

Uważa, że pacjent zawsze mówi prawdę o swoich objawach i jest najbardziej wiarygodnym źródłem informacji, w odróżnieniu od wyuczonych regułek z podręczników i od „dr Google”. Niezakłamanie mowy ciała jest istotne w postawieniu trafnej diagnozy, każda osoba w sposób bardzo charakterystyczny pokazuje rodzaj bólu oraz jego przyczynę i umożliwia postawienie trafnej diagnozy funkcjonalnej. Posiada również wieloletnie doswiadczenie w doborze najnowszych osiągnięć medycyny fizykalnej.

mgr Kamil Krupiński

Fizjoterapeuta
Ekspert terapii manualnej

Fizjoterapeuta z tytułem zawodowym magistra fizjoterapii. Ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu placówkach rehabilitacyjnych, pracując z pacjentami z różnego typu dysfunkcjami. Swoją wiedzę i umiejętności poszerza uczestnicząc w wielu specjalistycznych warsztatach i szkoleniach dotyczących nowoczesnych metod fizjoterapii. Jest dyplomowanym terapeutą metody FDM wg Typaldosa. Ukończył szkolenia Pinoterapii i Medycyny Manualnej wg FRSc oraz chiropraktyki wg Ackermanna. W swojej pracy posługuje się również metodą suchego igłowania oraz kinesiology tapingu. Podczas planowania procesu usprawniania wykorzystuje najnowocześniejsze metody treningu EMS. Ma doświadczenie w pracy z pacjentami ortopedycznymi, neurologicznymi i sportowcami. Na co dzień współpracuje z trenerami personalnymi i zawodnikami różnych dyscyplin sportowych. W swojej pracy do każdego pacjenta i jego problemów zdrowotnych podchodzi indywidualnie.

mgr Joanna Krzymińska

Fizjoterapeutka
Ekspertka fizjoterapii estetycznej

Fizjoterapeutka z tytułem zawodowym magistra fizjoterapii oraz dyplomowana specjalistka ITCM DAO z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w ortopedii, sporcie, fizjoterapii estetycznej i akupunkturze kosmetycznej. Posiada również ogromne doświadczenie w pracy na najnowszych urządzeniach stosowanych w fizjoterapii. Propaguje holistyczne i indywidualne podejście do pacjenta. Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe. W swojej pracy wykorzystuje metody takie jak: FDM, Ackermann, terapia manualna wg Kaltenborna, Akupunktura Kosmetyczna, Kinesiotaping. Priorytetem jest dla niej zdrowie, piękno i komfort pacjentów. Jest odpowiedzialna za reprezentowanie Kliniki oraz zapewnienie w niej najwyższej jakości usług. Prywatnie miłośniczka zdrowego i aktywnego trybu życia, jej pasją są książki i podróże.

mgr Łukasz Smolarczyk

Fizjoterapeuta
Ekspert terapii manualnej

Fizjoterapeuta z tytułem zawodowym magistra fizjoterapii od 15 lat. Kształcenie rozpoczął w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Dalszą wiedzę zdobywał na licznych szkoleniach specjalistycznych, a także pracując w przychodni i szpitalu oraz pracując jako wykładowca akademicki. Jego zadaniem jako terapeuty jest powstrzymanie postępujących zmian w organizmie, poprawienie sprawności ruchowej oraz działalność profilaktyczna poprzez stosowanie odpowiedniej metody. Rozpoczynając pracę z pacjentem zawsze uwzględnia wszystkie przeciwwskazania zdrowotne do wprowadzenia danej terapii oraz w odpowiedni sposób dobiera ćwiczenia i zabiegi, aby odniosły pożądany skutek. Bardzo ważne jest dla niego kompleksowe traktowanie pacjenta i jego dolegliwości, dlatego też przywiązuje dużo uwagi do edukacji i profilaktyki.

Jest dyplomowanym terapeutą metody FM (Fascial manipulation), FDM (Fascial distorsion model) oraz terapii manualnej wg Cyriax. Ponadto ukończył szkolenia FOI, Mckenzie, PNF, HVLA oraz Ackerman i kinesiology taping. Pozwalają mu one na patrzenie z szerszej perspektywy na dręczący pacjenta problem. Stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności podczas licznych warsztatów i szkoleń korzystając z wiedzy i doświadczenia najlepszych specjalistów. 

Obecnie jest w takcie szkolenia Kinetic Control, które jeszcze dokładniej i szybciej pomoże zlokalizować źródło dolegliwości bólowej czy dysfunkcji.

Sebastian Sokoła

Ekspert Medical EMS Therapy

Notka do uzupełnienia

mgr Paweł Świsulski

Fizjoterapeuta
Ekspert terapii manualnej

Fizjoterapeuta z tytułem zawodowym magistra fizjoterapii. Ukończył studia w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu w 2014 roku. Swoją wiedzę zdobywał i pogłębiał podczas pracy w placówkach medycznych we Wrocławiu i Warszawie, oraz na specjalistycznych kursach i seminariach, rozwijając swój warsztat praktyczny. W pracy na codzień zajmuje się zarówno schorzeniami ortopedycznymi jak i neurologicznymi. W jego praktyce najważniejsze jest holistyczne podejście do pacjenta, tak aby w możliwie jak najkrótszym okresie osiągnąć najlepsze rezultaty prowadzonej terapii. W dotychczasowej pracy z sukcesami wykorzystuje takie metody terapii jak: FM wg Stecco, PNF, FDM, Terapia manualna wg Kaltenborna i Evjentha, Koncepcja Terapii Obrzęków czy Kinesiotaping. Uważa, że satysfakcja pacjenta powinna stać na pierwszym miejscu, dlatego zawsze słucha uważnie i stara się dopasować do jego oczekiwań, bo tylko wzajemna współpraca daje świetne efekty. Jego pozostałymi obszarami zainteresowań są trening motoryczny, trening siłowy oraz fizjoterapia pourazowa.